Czym wyróżnia się lodówka french door?

W konsekwencji dużej ilości różnych modeli lodówek dostępnych na rynku, modele te mają różne nazwy, które pomagają w ich odróżnianiu. W ten sposób wydzielić możemy nie tylko warianty zabudowane czy wolnostojące, ale także modele side by side, multidoor, a do tego french door. Z tego artykułu dowiesz się natomiast, czym wyróżnia się lodówka french door oraz dla kogo będzie odpowiednia!

Lodówka french door – po czym ją poznasz?

Lodówka french door nie jest może najczęściej wybieranym modelem, ale rzeczywiście jej popularność stale wzrasta. Duże, pojemne urządzenia są doceniane nie tylko przez wielodzietne rodziny, ale także przez osoby, które lubią gotować oraz te, które wolą rzadsze wycieczki do marketu (za jednym razem możemy kupić większą ilość jedzenia).

Ale jak właściwie wyglądają lodówki french door? W tym przypadku nie ma charakterystycznej, pionowej przegrody, która dzieli lodówkę. Często natomiast znajdziemy szuflady, które występują w dolnej części urządzenia. W ten sposób mamy do dyspozycji niezwykle wiele miejsca do przechowywania. W takiej szufladzie można umieścić na przykład pełnowymiarową blachę z ciastem.

Lodówka french door z kostkarką

Jak w przypadku innych lodówek (na przykład multidoor czy side by side), także i tutaj możemy mówić o ciekawych rozwiązaniach, które docenia wielu użytkowników. Przykładem może być lodówka french door z kostkarką. Łatwy dostęp do kostek lodu sprawia, że w jedną chwilę możemy stworzyć orzeźwiający napój idealny na upalne dni.

A skąd wiemy, że lód w pojemniku się kończy? Sama kostkarka znajduje się na drzwiach, a dostęp do niej mamy z zewnątrz. Wystarczy jednak zajrzeć do środka, gdzie znajduje się przezroczysty pojemnik. Poziom zużycia zapasu lodu jest doskonale widoczny. Urządzenie samodzielnie sprawdza poziom kostek lodu, a jeśli wykryje, że ich ubyło, rozpoczyna ich produkcję.

Lodówka Samsung frech door

Nie brakuje użytkowników, którzy marzą o posiadaniu własnej lodówki french door, dlatego też taki model możemy znaleźć w ofercie marki Samsung. Czego możemy oczekiwać? Nie brakuje tutaj nowoczesnych rozwiązań i technologii, dzięki którym wykonywanie codziennych czynności staje się znacznie prostsze!

Przykładem mogą być lodówki, którymi możemy sterować poprzez wykorzystanie aplikacji SmartThings*. Możliwe staje się nawet obliczanie na bieżąco kosztów za sprawą monitorowania zużycia prądu. Podczas oszczędzania pomocne okazuje się także powiadomienie o otwartych drzwiach lodówki, które pojawi się na smartfonie, smartwatchu lub telewizorze. Pozostawienie niedomkniętych drzwi skutkuje utratą ciepła, przez co lodówka musi zużyć więcej energii, aby przywrócić właściwą temperaturę. Korzystając z połączenia lodówki ze SmartThings, możemy uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji.

Warto też nadmienić, że najczęściej kupowane lodówki w Polsce to właśnie urządzenia marki Samsung**. Konsumenci mogą wybierać spośród bogatej oferty różnorodnych sprzętów o ciekawych parametrach i korzystających z nowoczesnych technologii.

 

*Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

** W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.