Urządzamy sypialnię. Styl industrialny

W wielkich miastach, znanych niegdyś jako ważne ośrodki przemysłowe, styl industrialny ma się doskonale. Na czym polega urządzanie wnętrz w tym stylu? Na korzystaniu z wielkich przestrzeni, akcentowaniu takich materiałów, jak cegła czy stal oraz podkreślanie surowego, pofabrycznego charakteru takich mieszkań.

A jak urządzić sypialnię w stylu industrialnym?

Sypialnia to dość specyficzne wnętrze, w którym najważniejsza jest przytulna atmosfera, spokój i wygoda. Od tego, czy sypialnia zostanie odpowiednio urządzona, zależy nasz komfort. Jak urządzić to wnętrze w mieszkaniu industrialnym?

Do najbardziej charakterystycznych cech, którymi wyróżniają się sypialnie w stylu industrialnym, są wysokie sufity oraz duże okna, będące źródłem naturalnego światła. Pełni ono ważną rolę w aranżacji wnętrza, a umiejętność wykorzystania go w odpowiedni sposób jest ważną sprawą. Niektóre osoby lubią łączyć ten styl ze stylem rustykalnym we wnętrzach. Dlatego równie ważne są lampy, które powinny wyróżniać się prostotą i ciekawa formą. W industrialnych mieszkaniach świetnie sprawdzają się proste żyrandole oraz gołe żarówki, popularnym rozwiązaniem jest też system szynowy.

Sypialnia industrialna powinna też posiadać drzwi, z których w przypadku innych pomieszczeń w loftach zwykle się rezygnuje.  W sypialni takiej ważna jest kolorystyka. Często wykorzystywana jest tu cegła lub imitujące ją płytki, która pokrywa przynajmniej jedną ze ścian. Industrialny charakter wnętrza można też podkreślić za pomocą betonu, który można pomalować na biało lub szaro. Takie barwy na ścianach industrialnej sypialni sprawdzą się doskonale. A co z podłogą? Tu najlepiej sprawdzi się drewno lub płytki imitujące drewno lub beton. Możliwości jest sporo, zatem każdy z nas znajdzie idealne rozwiązanie do swojej sypialni.

A co z meblami?

Można postawić na łóżko drewniane lub łóżko z palet, można też wybrać żelazne łóżko, utrzymane w starym stylu. Drewniana komoda, szafa o prostej formie – wszystkie te elementy mogą sprawić, że industrialna sypialnia stanie się pięknym i wygodnym wnętrzem, w którym będziemy cieszyć się odpoczynkiem po ciężkim dniu.