Ściana w salonie nie musi być nudna

Urządzając swoje wymarzone wnętrze w salonie najczęściej skupiamy się na wygodnym wypoczynku i stworzeniu klimatycznego nastroju. Nie bez powodu jest to miejsce, często nazywanym sercem domu, ponieważ właśnie tutaj spędzamy czas zarówno w samotności, jak i w towarzystwie rodziny. Chcąc uzyskać nieszablonowy wystrój tego wyjątkowego pomieszczenia warto zastanowić się nad odpowiednią aranżacją ściany i właściwe dopasowanie kolorystyczne.

Zrównoważone kolory

Najczęściej spotykanymi kolorami w pokoju dziennym są beże i nowoczesne szarości. Coraz bardziej powszechny stał się również salon w stylu boho (w artykule na stronie www.przemeblowanie.pl więcej informacji o stylu boho), jak i stylu loftowym, gdzie dopełnieniem naturalnych kolorów drewna jest czerń. Takie stonowane rozwiązania sprzyjają wypoczynkowi i pozwalają wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy. Modny efekt uzyskamy komponując ze sobą głęboką zieleń w odcieniach avokado razem ze złotymi dodatkami lub bielą. Jeżeli jesteśmy zwolennikami śmiałych rozwiązań, dobrą propozycją może okazać się zastosowanie ciemnej purpury, lub rozświetlającej pomarańczy.

Ściana w nowoczesnym wydaniu

Oryginalnym pomysłem na urozmaicenie nieco ściany w salonie są lamele ścienne, które będą się wyróżniać na tle głębokich kolorów. Coraz bardziej popularne staje się oddzielenie jednej ze ścian właśnie poprzez stworzenie odrębnej aranżacji. Takie lamele do salonu możemy zamontować pionowo, ale również w dowolny sposób tworząc barwne geometryczne kompozycji. Sam montaż natomiast nie powinien stanowić problemu dla laików remontowych, jednak w razie potrzeby każda firma świadcząca usługi remontowe będzie w stanie sprostać temu zadaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest podkreślenie lamelami ściany, na której znajduje się telewizor, uzyskamy dzięki temu niezwykle modny efekt.

Roślinne akcenty

W pokoju dziennym nie może zabraknąć żywej roślinności, dzięki której nasze oko nieco odpocznie od codziennej pracy przy monitorach i sztucznym oświetleniu. Dodatkowym atutem dla naszego oka może być zastosowanie tapety z roślinnym motywem. Niezwykle popularne duże liście monstery na jednej ze ścian wprowadzą niepowtarzalny klimat i podkreślą śmiały charakter wnętrza. Jeżeli nasz salon nie jest zbyt dużych rozmiarów i chcemy go wizualnie powiększyć, dobrą propozycją jest tapeta w poziome pasy, dzięki której ściana wyda się nieco dłuższa i optycznie powiększy wnętrze.

Myślisz nad remontem swojej łazienki bądź kuchni? Odwiedź sklepi internetowy: domneo.pl i znajdź wszystkie niezbędne produkty! Nie czekaj, poznaj praktyczne rozwiązania.